خط تولید کارخانه گاز و گاز مایع 900 در گاز و گاز مایع 900 پازنان

ظرفیت اسمی: 1,500,000,000 فوت مکعب در روز
توضیحات:
طرح ایجاد کارخانه گاز و گازمایع-900 ، بدنبال برنامه ریزی تولید تا سقف 7 میلیون بشکه نفت خام برای سالهای 1980-1976 در سال1974 انجام گردید . طراحی و نصب کارخانه ، توسط شرکت فلورهلند با مشاورت و نظارت شرکت Shell درسال1976پایان پذیرفت .
کارخانه گاز و گاز مایع-900 به منظور فرایند قریب به1500میلیون فوت مکعب گاز در شرایط استاندارد از گازهای گنبدی پازنان جهت تزریق به مخازن نفتی گچساران توسط شرکت فلور طراحی و کارساختمان آن در سال 1375 خاتمه یافته است . این کارخانه علاوه بر آماده سازی گاز جهت تزریق ، براساس محاسبات طراحی ، می تواند نفتای نیمه سنگین و گاز مایع تولید نماید .
پس از راه اندازی کارخانه ، بعلت پاره ای از نواقص در تجهیزات اصلی و همچنین مطابقت نداشتن میزان یون کلر موجود در گاز با ارقامی که برای طراحی کارخانه بکار رفته است بعد از مدت کوتاهی بحالت تعطیل درآمد . با شروع جنگ تحمیلی و خارج شدن پالایشگاه آبادان از رده تولید کمبود شدیدی درتولید فرآورده های میان تقطیر بوجود آمد . از اینرو درسال1360 به منظور تأمین قسمتی از کمبود فرآورده های میان تقطیر و همچنین قابل استفاده برای تنظیم گرانروی نفت گوره بعمل آمد . ولی بعلت کاهش یافتن واردات نفت گاز از طریق بنادر ماهشهر و امام حسن و در نتیجه کاهش قابلیت جذب نفتای فوق در بهمن ماه سال1361 بر مبنای تولید نفت گاز با نقطه اشتعال 125درجه فارنهایت مورد بهره برداری کامل قرارگرفت .

پروژه ها

دعوت از دوستان

شما برای اینکه اکانت فعالی داشته باشید، لازم است سالانه 21 امتیاز فعالیت کسب کنید. با دعوت از دوستان خود می توانید به سادگی این امتیاز را کسب کنید و همچنین به دوستان خود در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!
با تکمیل صفحه خود، بهتر از همیشه خود را به صنعت معرفی کنید: