لطفاً صبر کنید ...
loading

تاسیسات استخراج میدان گازی سرخون

ایران، هرمزگان، بندر عباس
درباره
میدان گازی سرخون، در جنوب شرقی کشور ایران ، در استان هرمزگان و در 20 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس واقع شده‌است، که با حفر اولین حلقه چاه در سال 1351 وجود گاز در آن به اثبات رسید. این میدان به‌طور متوسط دارای 75.27کیلومتر طول و 5.7 کیلومتر عرض می‌باشد میدان سرخون دارای دو مخزن به نام‌های گوری-بازده و جهرم-رازک می‌باشد و تاکنون 17 حلقه چاه در آن حفاری شده‌است، که از 16 حلقه آن بهره‌برداری صورت می‌پذیرد. تولید از میدان سرخون از اواخر سال 1365 آغاز شده و گاز تولیدی چاه‌ها جهت فرآورش به پالایشگاه گاز سرخون، جهت مصرف شهری، صنعتی و نیروگاه‌های گازی، در استان‌های جنوب شرقی کشور ارسال می‌گردد. توان تولید روزانه گاز این میدان، برابر با 15.2 میلیون متر مکعب و تولید میعانات گازی آن، 11490 بشکه‌است. در سال 1384 با حفر اولین حلقه چاه، مخزن رازک در مدار تولید قرار گرفت و برنامه توسعه آن با حفر چاه‌های جدید اجرایی شده و به بهره‌برداری رسید. با توجه به فاکتورهای پتروفیزیکی از قبیل تفاوت‌های ایجاد شده در نمودارهای لاگ (از نظر میزان شیل و تخلخل) و تغییرات رخساره‌ای و بافتی بدست آمده از مطالعه مقاطع نازک می‌توان سازند جهرم در این میدان به 6 زون لیتولوژیکی تقسیم نمود. حفر سه حلقه چاه در مخزن رازک و یک حلقه چاه، در مخزن جهرم نیز در برنامه توسعه این مخزن گازی قرار گرفت، که تاکنون حفاری سه حلقه چاه آن به پایان رسیده و در مرحله بهره‌برداری می‌باشند... پس از حفاری چاه سرخون 14 و مطالعه نمودارهای اخذ شده در این چاه، 44 متر از این سازند مشبک کاری و مورد آزمایش‌های بهره دهی قرار گرفت، که بر اساس این آزمایش‌ها، چاه سرخون 14، توان تولید روزانه حدود یک میلیون متر مکعب گاز، از سازند رازک را داراست. با توجه به اینکه میزان گاز درجای سازند رازک حدود 1/1 برابر گاز درجای سازندهای گوری-بازده و 40 درصد کل گاز درجای میدان سرخون، برآورد شده‌است، پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده با حفر چاه‌های جدید و مشبک کاری چاه‌های موجود، تولید از سازند رازک به نحو چشم‌گیری افزایش یافته و تغییر عظیمی در تولید میدان سرخون ایجاد کند. منبع : ویکی پدیا
ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
تاسیسات استخراج میدان گازی سرخون
قابل تکمیل
قابل تکمیل
اکتشاف، استخراج و فرآورش - میدان های گازی
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
واحدهای تاسیسات استخراج میدان گازی سرخون
کارکنان
هیچ یک از کارکنان این مجتمع در سیستم ثبت نشده است.
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.