لطفاً صبر کنید ...
loading

میدان نفتی دارخوین

ایران، خوزستان، خرمشهر
درباره

میـدان نفتی دارخوین میدان نفتی دارخوین حدوداً در 45 کیلومتری شمال خرمشهر و 85 کیلومتری جنوب و جنوب غربی اهواز قرار دارد. وجود نفت در این میدان در سال 1343 با حفر اولین چاه به اثبات رسید و قبل از توسعه، دو حلقه چاه اکتشافی دیگر در سال های 1356 و 1375 شمسی حفر گردید. مخازن اصلی میدان دارخوین ، مخزن فهلیان، ایلام و سروک می باشد که میزان نفت درجای این مخازن بیش از 6 میلیارد بشکه و نفت قابل استحصال آن 1.54 میلیارد بشکه تخمین زده می شود. نفت مخزن فهلیان میدان دارخوین از نوع نفت سبک با درجه API 40 و نفت مخازن ایلام و سروک از نوع نفت سنگین با درجه API 22 می باشد. طرح توسعه مخزن فهلیان میدان دارخوین از سال 1381 در 2 فاز برنامه ریزی شد که فاز اول توسعه با حفر 8 حلقه چاه انجام گرفت. جهت کامل کردن طرح توسعه در فاز دوم 20 حلقه چاه دیگر (15 حلقه تولیدی ، 4 حلقه تزریق گاز و یک حلقه چاه تزریق آب) حفر شد . تولید زود هنگام از میدان به میزان 25 هزار بشکه نفت در بهمن ماه 1382 آغاز گردید و در فاز اول تا مرداد 1383 به میزان 50 هزار بشکه در روز افزایش داده شد. در اسفند ماه 1386 این میزان تولید به 100 هزار بشکه در روز با 15حلقه چاه تولیدی (در فاز دوم) رسید. پس از پایان فاز دوم توسعه، تولید از میدان دارخوین به حدود 165 هزار بشکه در روز رسید. چاه شماره 32 دارخوین در سال 1390 به منظور شناسایی لایه های ایلام و سروک و ارزیابی پتانسیل تولید حفاری گردید و هم اکنون برنامه توسعه این لایه ها در دست انجام است. چاه شماره 33 دارخوین نیز در سال 1390 در قسمت جنوبی مخزن حفاری گردید که با توجه به تولید قابل توجه مخزن فهلیان در این ناحیه از مخزن ، برنامه ای جهت توسعه قسمت جنوبی میدان ارائه شده است. همچنین در محدوده واحد بهره برداری دارخوین مخازن ذخیره استراتژیک نفت با حجم 500 هزار بشکه احداث شده که قابلیت ذخیره سازی نفت جهت پشتیبانی از مناطق حوزه غرب کارون را دارد. تولید کنونی میدان دارخوین درحدود 130 هزار بشکه نفت می باشد و تزریق امتزاجی گاز در این میدان حدود 250 میلیون فوت مکعب در روز می باشد. هم اکنون قرارداد تعمیر 6 حلقه چاه و حفاری 3 حلقه چاه جدید (تولیدی- توصیفی) در این میدان در حال اجرا می باشد. منبع : وب سایت شرکت نفت و گاز اروندان

ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
میدان نفتی دارخوین
نفت و گاز اروندان
قابل تکمیل
اکتشاف، استخراج و فرآورش - میدان های نفتی
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
واحدهای میدان نفتی دارخوین
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.