لطفاً صبر کنید ...
loading
درباره

با توجه به قرار گرفتن برخی تأسیسات نفتی و اماکن صنعتی همچون واحد بهره برداری نمره9 مسجدسلیمان در بافت مسکونی شهر مسجدسلیمان و قدمت تأسیسات موجود، لزوم ایمن سازی و بهینه سازی تأسیسات همواره یکی از برنامه های مهم شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بوده است. پروژه احداث کارخانه نمک زدایی هفت شهیدان ( مسجدسلیمان ) با هدف ساماندهی، نوسازی و جایگزینی تأسیسات قدیمی بهره برداری و ارتقاء وضعیت فرآورش نفت میادین مسجدسلیمان،پرسیاه ،لالی، کارون و زیلایی از بهمن ماه 1384 آغاز و پس از راه اندازی واحد بهره برداری آن در سال92، هم اکنون واحد نمکزدایی آن در مرحله راه اندازی قرار گرفته است. با اجرای این پروژه علاوه بر افزایش ظرفیت تولید نفت جهت میادین مسجدسلیمان، پرسیاه، کارون، زیلایی و لالی امکان فرآورش میعانات گازی مخزن بنگستان میدان کارون به میزان 12 هزار بشکه در روز نیز فراهم می گردد. کارخانه بهره برداری و نمکزدایی مسجدسلیمان در زمینی به مساحت 48 هکتار در منطقه هفت شهیدان با ظرفیت فرآورشی روزانه 55 هزار بشکه نفت خام نمکی و ترش احداث گردیده و نفت فرآورش شده این مجتمع به وسیله خط لوله ای به طول 120کیلومتر و قطر 12 اینچ به اهواز منتقل می گردد. لازم به ذکر است در این منطقه، مکانی برای احداث واحد جمع آوری و تقویت فشار گازهای همراه اختصاص داده شده که با اجرای این واحد علاوه بر جلوگیری از سوزانده شدن مقادیر قابل توجهی از گازهای همراه ، گازهای تولید شده مخزن بنگستان میدان کارون و گازهای همراه میادین نفتی مسجدسلیمان، زیلایی، کارون ، لالی و پرسیاه به عنوان خوراک به کارخانه گاز و گاز مایع 1700 که در آینده در همین منطقه احداث خواهد شد، ارسال می گردد. از زیر پروژه های مهم این پروژه بزرگ می توان به احداث ایستگاه پمپاژ نفت تمبی اشاره نمود که نفت میادین پرسیاه و مسجدسلیمان را جمع آوری و به سمت واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان ارسال می نماید. اهمیت این ایستگاه پمپاژ با توجه به قدمت و فرسودگی واحد بهره برداری نمره 9 مسجدسلیمان و جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی شهر مسجدسلیمان قابل توجه می باشد. با در سرویس قرار گرفتن این ایستگاه پمپاژ تمبی ، واحد بهره برداری نمره 9 مسجدسلیمان می تواند کاملاً از سرویس خارج گردد. منبع : وب سایت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان

ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان
بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان
قابل تکمیل
اکتشاف، استخراج و فرآورش - میدان های نفتی
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
واحدهای واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان
کارکنان
هیچ یک از کارکنان این مجتمع در سیستم ثبت نشده است.
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.