لطفاً صبر کنید ...
loading

پالایشگاه نفت شیراز

ایران، فارس، شیراز
درباره
شرکت پالایش نفت شیراز در کیلومتر 22 جاده‌ی شیراز- اصفهان واقع شده است. ظرفیت طراحی شده‌ی این پالایشگاه 40000 بشکه در روز معادل 2 میلیون تن در سال می‌باشد. طبق طراحی خوراک نفت خام مورد نیاز به وسیله‌‌ی یک خط لوله‌ی10 اینچی به طول 230 کیلومتر از چاه‌های نفتی منطقه گچساران تأمین می‌شود. مراحل طراحی و ساخت این پالایشگاه از سال 1349 شروع شد و در سال 1352 به اتمام رسید و در همـان سال مورد بهره برداری قرار گرفت. واحدهای این شرکت پالایشی شامل واحد تقطیر در جو، واحد تقطیر در خلأ، واحد غلظت شکن، تصفیه نفتا و تبدیل کاتالیستی (بنزین سازی)، واحد تصفیه نفت سفید با هیدروژن، واحد هیدروکراکر (آیزوماکس)، واحد هیدروژن سازی، واحد تولید و تصفیه گاز مایع، واحدهای شیرین سازی و سولفورزدایی نفتای سبک و نفت سفید، بازیافت گوگرد، تصفیه گاز با آمین و سولفورزدایی آب ترش، واحد تصفیه پساب صنعتی، واحدهای تولید آب صنعتی، برق و بخار و همچنین مخازن مربوطه می‌باشد. عمده محصولات پالایشگاه شامل گاز مایع، بنزین معمولی، بنزین جت، نفت جت، حلال‌ها، نفت سفید، نفت گاز (گازوئیل)، نفت کوره، وکیوم سلاپس، ایزوریسایکل، ایزوفید، قیر و گوگرد می‌باشد . فرآورده های تولیدی پس از انجام آزمایشهای متعـدد در آزمایشگاه مجهـز این شــرکت و پس از حصول اطمینان از انطباق با مشخصات اطمینان از انطباق با مشخصات استاندارد شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران به بازار داخلی عرضه می گردد. طی مدت فعالیت این واحد صنعتی، با همت و تلاش کارکنان و کارشناسان تغییرات زیادی به منظور افزایش ظرفیت، بهبود کیفیت و ارتقاء فرآیند انجام گرفته است که حاصل آن، افزایش ظرفیت پالایشگاه به 60000 بشکه در روز (معادل 50 درصد بیش از ظرفیت طراحی) و همچنین تولید محصولات متنوع جدید متناسب با نیاز کشور بوده است. در حال حاضر خوراک مورد نیاز این شرکت علاوه بر خط لوله گچساران، بوسیله خط لوله ده اینچی بطول 110 کیلومتر از منابع نفتی سروستان و خط لوله 8 اینچی بطول 227 کیلومتر از میعانات آغار و دالان تأمین می گردد. امروزه در راستای سیاست‌های کلان کشور، ایـن شرکت با تولید فرآورده های نفتی مطابق با استانداردهای جهانی و استفاده از آخرین تکنولوژی و دستـاوردهای فنــی دنیـا توانسته است با تغییــر و اصلاح عملیات، ارتقاء کیفی محصولات، صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش و حذف مواد آلاینده و زیانبار گام‌های مؤثر و بزرگی بردارد. به علاوه شرکت پالایش نفت شیراز طی چند سال اخیر موفق به اجرای سیستم‌های مدیریتی و اخــذ گواهینـامـه‌های معتبــر جهــانی در زمینه‌‌های ISO 9001، ISO 14001، ISO 18001 و IMS گردیده است. همچنین شرکت پالایش نفت شیراز در سال 1380 به عنوان صنعت برتر و برگزیده سبز کشور انتخاب شد. و در سال1383 جایزه ملی ساخت کالا و تجهیزات نفت را از آن خود کرد، در سال 1384 نیز موفق به اخذ گواهینامه اهتمام به سرآمدی جایزه ملی کیفیت ایران گردید. دریافت جایزه اهتمام به کیفیت INQA در سال 1388 و عنوان شرکت برتر پالایشی در سال 1390 نیز افتخاری دیگر برای این پالایشگاه محسوب می شود . منبع : وب سایت پالایش نفت شیراز
ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
پالایشگاه نفت شیراز
پالایش نفت شیراز
قابل تکمیل
پالایش نفت و میعانات گازی
071-38217561/5
آدرس:کیلومتر 22 جاده شیراز اصفهان-شرکت پالایش نفت شیراز
071-38218282
قابل تکمیل
https://sorc.ir
واحدهای پالایشگاه نفت شیراز
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.