لطفاً صبر کنید ...
loading

مجتمع پتروشیمی هنگام

ایران، بوشهر، عسلویه
درباره

طرح آمونیاک و اوره پتروشیمی هنگام واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی (فاز 2 طرح‌های پتروشیمی) در حال احداث می‌باشد، ظرفیت تولید آمونیاک این شرکت 726 هزار تن و ظرفیت تولید اوره آن یک میلیون و 155 هزار تن در سال است.در سال 1387 قرارداد خرید لیسانس و بسته مهندسی پایه واحد آمونیاک با ظرفیت 2200 تن در روز با شرکت‌ هالدرتاپسو دانمارک و در آبان‌ ماه همان سال قرارداد خرید لیسانس و بسته مهندسی پایه واحد اوره با ظرفیت 3250 تن در روز با شرکت سایپم‌ایتالیا منعقد گردید. قرارداد EPC نیز با شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی‌(پیدک) در خرداد 1390منعقد گردید، در مهر ماه همان سال به ‌دلیل فشارهای سیاسی، شرکت سایپم به‌طور یک جانبه قرارداد خرید لیسانس و مهندسی پایه واحد اوره را فسخ و کلیه همکاری‌های خود با ‌ایران را متوقف نمود. شرکت پوپوک اندونزی که در ابتدا متولی اجرای طرح بود، به ‌دلیل فشارهای سیاسی، بجز سرمایه اولیه جهت تاسیس شرکت هیچ وجه دیگری را تامین ننمود و در سال 1392 خواستار کاهش میزان مشارکت 50 درصدی خود شد. در پی این درخواست جلسه مجمع جهت افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 20 میلیارد ریال به 1500 میلیارد ریال تشکیل و به ‌دلیل عدم مشارکت شرکت پوپوک در افزایش سرمایه، سهام‌این شرکت به حدود 5 درصد تنزل یافت. به ‌دلیل محدودیتهای تامین مالی در اوایل سال 1395 مقرر گردید که فعالیت‌های اجرایی طرح با اولویت تکمیل واحد آمونیاک پیگیری شود و طرح در دو فاز تعریف گردید. با افزایش سرمایه دوم از 1500 میلیارد ریال به 3000 میلیارد ریال و انتقال سهام مالکیت از شرکت ان. پی. سی‌اینترنشنال به شرکت هلدینگ خلیج فارس، ‌این هلدینگ مالکیت حدود 98/7% از سهام شرکت پتروشیمی هنگام را در اختیار گرفت. در آخرین افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی هنگام در سال 1396، سرمایه شرکت از 3000 میلیارد ریال به 6000 میلیارد ریال افزایش یافت. با‌ این افزایش سرمایه شرکت هلدینگ خلیج فارس مالکیت حدود 99/32% از سهام شرکت پتروشیمی هنگام را در اختیار داشت تا ‌این‌که در سال 1398طی مزایده‌ای ‌این سهام به شرکت پتروشیمی‌نوری واگذار شد و در سال 1399‌ این اقدام عملی گردید تا پیشرفت و تامین مالی‌این پروژه تسریع گردد.

ادامه توضیحات
موقعیت روی نقشه
اطلاعات مجتمع
مجتمع پتروشیمی هنگام
پتروشیمی هنگام
عبدالرضا جوانمردی
پتروشیمی
077-37293300/6
عسلویه، منطقه ویژه پارس جنوبی، فاز 2 پتروشیمی‌ها
077-37293280
info[@]hengampc.net
https://www.hengampc.net/
واحدهای مجتمع پتروشیمی هنگام
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.