لطفاً صبر کنید ...
loading

معدن سرب و روی کوشک

ایران، یزد، بافق
درباره

معدنکاري در اين واحد به دو دوره سنتي و مکانيزه تقسيم بندي مي شود. از سال 1318 تا 1342 عمليات معدنکاري دستي و نيمه مکانيزه انجام مي شد. در سال 1342 عمليات اکتشاف نيمه تفصيلي انجام شد و در سال 1346 با تاسيس شرکت معادن بافق مطالعات اکتشافي، استخراج و کانه آرايي بصورت سيستماتيک آغاز شد و اقدامات لازم جهت نصب و راه اندازي کارخانه فلوتاسيون صورت گرفت. در نهايت در سال 1348 تجهيزات معدن و کارخانه کانه آرايي نصب گرديد. از اين زمان به بعد مطالعات بيشتري بر روي روش
کانه آرايي و راه کارهاي افزايش توليد انجام شد.

خوراک کارخانه از دو بخش زير زميني و روباز تامين مي شود. عيار مجموع سرب و روي در خوراک مي بايست در حدود 9 تا 11درصد باشد. ذخيره قطعي معدن زير زميني 6 ميليون تن مي باشد که از اين مقدار 4 ميليون تن استخراج شده است و عيار مجموع سرب و روي آن 15 تا 16 درصد مي باشد. ذخيره قطعي معدن روباز نيز 4 ميليون تن و ذخيره احتمالي آن 2 ميليون تن مي باشد و مجموع عيار سرب و روي آن 4 تا 6 درصد مي باشد.

پس از تمديد پروانه بهره‌برداري درسال 1345 و تأسيس شركت معادن بافق درسال 1346 طراحي استخراجهاي زيرزميني آغاز شد و كارخانه كانه‌آرايي سرب و روي با ظرفيت 400 تن در روز تأسيس گرديد و همزمان معدن آماده‌سازي شد و كارخانه در سال 1349 آغاز به كار نمود. از سالهاي 1346 تا 1351 عمليات استخراجي در قسمتهاي پرعيار كانسار يعني منطقه زردو با عيار مجموع 20 درصد بطور فشرده و پيگير انجام و پس از مراحل كانه‌آرايي و فلوتاسيون ، كنسانتره حاصله به كشور انگلستان صادر مي‌شد.

درسال 1351 كليه سهام شركت معادن بافق به مالكيت ايراني درآمد و روش كانه‌آرايي انتخابي در دستور كار قرار گرفت.ظرفيت كارخانه افزايش يافت و خط توليد كنسانتره سرب و روي از يكديگر جداشد . در طرح توسعه كارخانه ظرفيت روزانه 400 تن به 600 تن افزايش يافت و از سال 1354 تا 1356 تكميل و مورد بهره‌برداري قرار گرفت. خوراك كارخانه كانه آرايي تا سال 1366 كلاً ازمعدن زيرزميني تأمين مي‌شده و از سال 1366 همراه با آماده‌سازي معدن روباز ( در بخش پهنوي شمالی)، بخشي از خوراك كارخانه توسط معدن روباز تأمين گرديده است.

ادامه توضیحات
موقعیت روی نقشه
اطلاعات مجتمع
معدن سرب و روی کوشک
معادن بافق
محمود علي محمدي
سرب و روی
4-03532413301
165 کيلومتري شرق يزد و 45 کيلومتري شمال شرق شهرستان بافق در حاشيه کوير لوت
03532413300
info@ bmc.co.ir
http://bmc.co.ir/
واحدهای معدن سرب و روی کوشک
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.