لطفاً صبر کنید ...
loading
درباره

پیشینه
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار با قدمتی ۸۰ ساله و در سال ۱۳۱۸ با ایجاد تاسیسات ، نصب مخازن و تاسیس جایگاه عرضه فرآورده های نفتی مسئولیت توزیع فرآورده های نفتی را در یکی از مهمترین محورهای ارتباطی و بخش بزرگی از پهناورترین استان کشور برعهده گرفت. در حال حاضر مجموعه فوق که یکی از قدیمی ترین تاسیسات عرضه سوخت در کشور می باشد به موزه نفت و محوطه انبار قدیم با بهسازی به مجموعه فرهنگی ورزشی تبدیل شده است.

در سال ۱۳۵۵ انبار نفت جدید درشمال شرق شهر و با هدف افزایش ذخیره سازی تاسیس گردید و افزایش حجم عملیاتی انبار باعث شد که از ابتدای سال ۱۳۷۷، ناحیه سبزوار به منطقه سبزوار ارتقاء یافته و نواحی سبزوار و بردسکن را تحت پوشش عملیاتی خود قراردهد.
حوزه سوخت رسانی
هم اکنون این منطقه عهده دار سوخت رسانی شهرستان‏های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، بردسکن و بخشهای تابعه می باشد. علاوه بر این تامین نیازهای ناحیه اسفراین و بخشی از ناحیه مرکزی منطقه خراسان شمالی(بجنورد) بصورت ارسال مستقیم وارسال فرآورده به انبار نفت منطقه خراسان شمالی از طریق انبار سبزوار صورت می‏پذیرد.
منطقه سبزوار با تحت پوشش قراردادن ۶ شهرستان ،۱۴ شهر، ۱۳بخش و۶۱۸ روستا و جمعیت ۶۰۰ هزار نفر که در محدوده عملیات مستقیم این منطقه قرار میگیرند ، در مقام مقایسه در مقیاس با دیگر مناطق بیشتر از ۴ منطقه و با وسعت ۲۴۸۱۸ کیلومتر مربع و شعاع عملیاتی به حدود تقریبی شمالی جنوبی۱۷۰ کیلومتر شرقی و غربی حدود۱۵۰کیلومتر از ۱۳استان کشور بزرگتر می باشد .
انبارنفت سبزوار
انبار نفت منطقه سبزوار در شرق کشور یکی از مهم ترین انبارهای ذخیره فرآورده های نفتی به شمار می رود ، درزمینی به مساحت حدود ۱۰ هکتار شامل۱۵ مخزن به ظرفیت اسمی ۹۷ میلیون لیتر و با داشتن ۵ سکوی و ۱۰ لاین بارگیری به صورت اتوماتیک و با قدرت بارگیری ۱۵۰۰۰ لیتر در دقیقه ، روزانه در حدودیک میلیون وششصد و پنجاه هزار لیتر و سالانه حدود ۶۱۵ میلیون فرآورده توسط۹۷ دستگاه نفتکش توزیع می گردد.
تامین و توزیع
دریافت ، نگهداشت و توزیع فرآورده های نفتی عمده ترین و اصلی ترین بخش فعالیت های منطقه است که این مهم با رعایت کلیه دستورالعمل ها و مقرارات مرتبط , توزیع ( تامین ، تعیین سهمیه، حمل ونقل و...) با اتکا به پرسنل متخصص ، مجرب و آموزش دیده اجرایی شده و با ارتباط با دانشگاهها و سازمانهای صاحب نظر بمنظور کاهش و حذف خطای انسانی و سهولت کار ، مقدمات اتوماسیون توزیع در بخشهای ذکر شده فراهم شده است .
به منظور حفظ کیفیت فرآورده ها و جلوگیری از خطاهای احتمالی، موارد کنترلی در انبار نفت منطقه (مخازن، لاین های بارگیری، نفتکش های ورودی و خروجی) انجام شده و از طرف دیگر با آموزشهای تکمیلی پرسنل انبار ، رانندگان و افراد شاغل در مجاری عرضه گام موثری در این زمینه برداشته شده است
توزیع فرآورده
این منطقه شامل ۴۴ جایگاه عرضة بنزین و نفت گاز، CNG و تعداد ۷۱ فروشندگی وتعداد ۱۱۳ تعاونی و تعداد ۲۳ جایگاه گاز طبیعی شامل ۱۳جایگاه دومنظوره و ۱۰ جایگاه تک منظوره و تعداد ۷ باب نقطه تاسیسات و توزیع گاز مایع، و تعداد ۱۰۵۵ مصرف کننده عمده وتعداد ۵۰۰۰ مصرف کننده جزء ، از دیگر خصوصیات منطقه می باشد .
و با اقدامات موثر و مدیریت صحیح ، زمان توقف خودرو ها در جایگاه ها ، به حدود ۵ دقیقه کاهش یافته است. به یاری خدا و با توجه به ارایه آموزشهای ایمنی و هوشیاری اپراتورها و نصب بنر های هشدار دهنده برای عموم مردم، این منطقه جزء معدود مناطقی است که الحمداله تا کنون حادثه ی انفجار کپسول cng در این منطقه نبوده است .
مرکز سوختگیری هواپیمایی
مرکز سوختگیری هواپیمایی واقع در قسمت غرب فرودگاه بین المللی سبزوار با مساحت ۲۴۰۰ متر مربع ، تعداد چهار دستگاه مخزن با ظرفیت ۳۶۰ هزار لیتر، دو دستگاه واحد RB۱۲۴ با ظرفیت ۸۰۰۰ لیتر و RB۲۵۸ با ظرفیت ۲۰۰۰۰ لیتر وظیفه توزیع سوخت به هواپیما در این فرودگاه را برعهده دارد . این فرودگاه به عنوان فرودگاه معین استان نیز شناخته شده است

منبع : وب سایت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار

ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
انبار نفت و مرکز پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار
ملی پخش فراورده های نفتی ایران
قابل تکمیل
انتقال و ذخیره
05144216900
سبزوار ، بلوار دکتر علی شریعتی ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران - منطقه سبزوار
قابل تکمیل
قابل تکمیل
https://sabzevar.niopdc.ir/
واحدهای انبار نفت و مرکز پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار
کارکنان
هیچ یک از کارکنان این مجتمع در سیستم ثبت نشده است.
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.