لطفاً صبر کنید ...
loading
درباره

مرکز انتقال نفت و تأسیسات تبریز در محدوده 20 کیلومتری جنوب غربی شهر تبریز در بلوار اختصاصی پالایشگاه تبریز منشعب از جاده تبریز- آذر شهر با ارتفاع 1357 متر از سطح دریا قرار گرفته است. مساحت این مرکز حدود 24 هزار متر مربع فضای صنعتی و 5 هزار متر مربع فضای سبز است. تاریخچه ساخت این مرکز به سال 1356 باز می گردد. وظیفه تأمین خوراک مورد نیاز مجتمع پتروشیمی تبریز، نفت خام پالایشگاه تبریز، فرآورده های نفتی منطقه تبریز و سایر شهرهای استان آذربایجان غربی و اردبیل را دارد. حوزه استحفاظی این مرکز از کیلومتر 555 الی 606 روی خط 16ً نفت خام و 14ً فرآورده ری- تبریز به طول 104 کیلومتر، از کیلومتر صفر الی 50 روی خط 10ً فرآورده تبریز_ ارومیه و از کیلومتر صفر تا 50 روی خط 12ً فرآورده تبریز_ سراب و از کیلومتر صفر تا 8.8 روی خط 10ً نفت کوره پالایشگاه به نیروگاه حرارتی تبریز است که این تاسیسات در کیلومتر 606 انتهایی خط لوله 14 اینچ ری_ تبریز و مبدا خطوط 10ً تبریز_ ارومیه و پالایشگاه به نیروگاه و خط 12ً تبریز_ سراب واقع گردیده است. وظیفه مرکز رسید و تحویل روزانه حدود 110 هزار بشکه نفت خام از خط 16 به مخازن پالایشگاه تبریز است و رسید و تحویل حدود روزانه ده میلیون لیتر فرآورده های نفتی به انبار پخش تبریز و انتقال همزمان به خطوط خروجی و نفت های سبک به پتروشیمی تبریز از خط 14ً است و همچنین انتقال روزانه شش میلیون لیتر فرآورده های نفتی(نفت سفید، نفت گاز، بنزین موتور) با ظرفیت 290 متر مکعب در ساعت به خط تبریز_ ارومیه (خط 10ً تبریز تا میاندوآب و 8ً از میاندوآب_ ارومیه) و انتقال حدود شش میلیون لیتر فرآورده های نفتی در روز به خط 12ً تبریز_ سراب و در نهایت رسید و تحویل حدود روزانه سه میلیون لیتر نفت کوره به نیروگاه حرارتی تبریز از خط 10ً است. این مرکز دارای شش دستگاه الکترو موتور است که سه دستگاه آن با قدرت kw 510 روی خط تبریز_ میاندوآب_ ارومیه است و سه دستگاه دیگر آن با قدرت kw 610 روی خط تبریز_ سراب_ ارومیه قرار گرفته است. در این مرکز یک دستگاه دیزل ژنراتور با قدرت w 550 جهت تأمین برق اضطراری موجود است. چهار عدد مخزن رلیف با ظرفیت دو میلیون و پنجاه هزار لیتر روی خط 16ً موجود است. منبع : وب سایت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
مرکز انتقال و تاسیسات نفت تبریز (تلمبه خانه و پایانه) - منطقه شمال غرب
خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
قابل تکمیل
انتقال و ذخیره
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
واحدهای مرکز انتقال و تاسیسات نفت تبریز (تلمبه خانه و پایانه) - منطقه شمال غرب
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.