لطفاً صبر کنید ...
loading
درباره

مرکز انتقال نفت رازان در استان لرستان و کیلومتر 50 جاده بروجرد خرم آباد در کنار جاده اصلی واقع شده است. حدود 30 هزار متر مربع از مساحت 230 هزار متر مربعی مرکز به فضای سبز اختصاص داده شده است. ارتفاع این مرکز از سطح دریا 1830 متر است و فاصله آن تا مرکز انتقال نفت قبلی چهل کیلومتر است. مرکز انتقال نفت رازان دارای چهار تلمبه خانه است، که بر روی خط های 10ً و 16ً و 26ً قدیم و 26ً لوپ جدید فعالیت می کند. سابقه تاسیس خط 10 اینچ به سال 1336 بر می گردد، این خط دارای دو الکتروموتور است که قدرت هرکدام 1410 اسب بخار است و وظیفه انتقال فرآورده های نفتی ارسالی از جنوب را به مرکز انتقال نفت و تأسیسات نفتی ازنا بر عهده دارد. فاصله این خط تا مرکز انتقال نفت ازنا 75 کیلومتر است. سابقه تأسیس خط 16ً اینچ به سال 1342 بر می گردد، این خط دارای چهار الکتروموتور است که قدرت هر کدام 1200 اسب بخار می باشد و وظیفه انتقال فرآورده های نفتی ارسالی از جنوب به مرکز انتقال نفت شازند را به عهده دارد. فاصله این خط تا مرکز انتقال نفت شازند 95 کیلومتر است. تلمبه خانه های 26ً جدید که در سال 1368 تأسیس شده و 26ً قدیم که در سال 1351 تأسیس شده نیز دو بخش دیگر این مرکزند که 26ً جدید لوپ به طول 93 کیلومتر از مرکز انتقال نفت رازان تا مرکز انتقال نفت شازند ماموریت رساندن نفت خام ارسالی از جنوب را به پالایشگاه اراک بر عهده دارد و خط لوله 26ً قدیم وظیفه انتقال نفت خام به مرکز انتقال نفت اراک و در نهایت تامین نیاز نفت خام پالایشگاه به پالایشگاه تهران را بر عهده دارد. طول این خط از مرکز انتقال نفت رازان تا اراک 123 کیلومتر است، تلمبه خانه جدید رازان دارای 4 واحد توربوپمپ است که قدرت هر کدام 6150 اسب بخار می باشد. و سه دستگاه توربین از نوع سولار که قدرت هر کدام 45000 اسب بخار است در تلمبه خانه قدیم 26ً قرار دارند که کار پشتیبانی تلمبه خانه جدید را انجام می دهند. در این مرکز به طور کلی چهار مخزن سوخت مایع وجود دارد، یک مخزن سوخت مایع با ظرفیت 5970 متر مکعب، 2 مخزن سوخت مایع برای توربین های با ظرفیت 1230 متر مکعب، یک مخزن روزانه سوخت مایع با ظرفیت 49000 لیتر، چهار مخزن رلیف نفت خام با ظرفیت های 2150 متر مکعب و دو مخزن رلیف فرآورده که بر روی خط 10ً و 16ً قرار گرفته است. منبع : وب سایت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

ادامه توضیحات
اطلاعات مجتمع
مرکز انتقال نفت رازان (تلمبه خانه) - منطقه مرکزی
خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
قابل تکمیل
انتقال و ذخیره
قابل تکمیل
رازان
قابل تکمیل
قابل تکمیل
قابل تکمیل
واحدهای مرکز انتقال نفت رازان (تلمبه خانه) - منطقه مرکزی
ارائه دهندگان خدمات به این مجتمع
جهت قرار گرفتن در این قسمت فقط کافی است پروژه های خود را در هر مجتمع ثبت نمایید. ثبت پروژه ها
افراد دخیل در پروژه های مجتمع
اشتراک تجربیات
در این بخش تجربه خود را در احداث و همکاری در مجتمع درج نمایید. تبلیغات در بخش "ثبت تجربیات " ممنوع است اما شما می‌توانید راه‌های تبلیغات در سامانه صبا را در «این صفحه» ببینید.
نمایشگاه آنلاین
سامانه صبا به شما پیشنهاد می دهد صفحات زیر را نیز ببینید.
مجتمع ها
پروژه ها
شرکت ها
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.