لطفاً صبر کنید ...
loading

سیستم‌ های انرژی تجدید پذیر هیبریدی خورشیدی( Hybrid renewable energy systems)

گرد آورنده :
افشین رشید
ارسال شده در تاریخ: 1401/04/22

سیستم‌ های انرژی تجدید پذیر هیبریدی خورشیدی( Hybrid renewable energy systems)

نکته: در سیستم انرژی ترکیبی معمولاً از دو یا چند منبع انرژی تجدید پذیر استفاده می‌کند که در کنار هم به افزایش کارایی سیستم و تعادل بیش‌تر در تأمین انرژی می‌پردازند.

روش دیگر برای سیستم انرژی ترکیبی، یک آرایه پنل فتوولتائیک (photovoltaic array) است که با یک توربین باد کوپل شده باشد. مزیت این سیستم، خروجی بیش‌ تر توربین‌ های بادی در زمستان است. در حالی ‌که در طول تابستان پنل های خورشیدی خروجی پیک تولید خود را دارند. این سیستم انرژی ترکیبی اغلب منجر به راندمان و بازگشت اقتصادی و زیست ‌محیطی بیش‌ تری نسبت به سیستم ‌های تنهای بادی، خورشیدی یا سیستم ‌های مستقل تولید سه ‌گانه می ‌شوند.اگر چه ، انرژی تجدید پذیر به عنوان فناوری جدید تولید برق در نظر گرفته می شود ، اما سدی که در ارتباط با تجدید پذیر است ، رفتار آب و هوایی تصادفی و غیر قابل پیش بینی است. در دسترس بودن آن بسته به موقعیت مکانی متفاوت است. به همین دلیل ، لازم است که منابع تجدید پذیر را با دیگر منابع مانند باتری تکمیل کنید. به دلیل همین ماهیت متناوب قابل تجدید پذیر ، منبع انرژی تجدید پذیر تنها تمایل دارد از نظر عملکرد انرژی و هزینه عملیاتی مشکل ساز باشد ، دو یا چند مورد تجدید پذیر برای تشکیل سیستم انرژی تجدید پذیر ترکیبی و سیستم‌ های انرژی تجدید پذیر هیبریدی خورشیدی در حال ترکیب هستند.یک سیستم هیبرید شده می تواند بر خلاف یک منبع تک تجدید پذیر ، برای تأمین راندمان بالا و برق قابل اعتماد برای مصرف کنندگان نهایی ، کارآمد باشد. را می توان در حالت های مستقل یا متصل به شبکه استفاده کرد. سیستم مستقل برای تحمل بار باید دارای یک فضای ذخیره سازی بزرگ باشد. در حالی که در یک حالت اتصال به شبکه ، ذخیره سازی می تواند کوچک باشد ، و قدرت کمبود را می توان از شبکه به دست آورد. لازم به ذکر است که ، حالت اتصال به شبکه باید دارای یک کنترلر الکترونیکی قدرت برای بارگذاری ، ولتاژ ، هارمونیک و کنترل فرکانس باشد. بنابراین مدل سیستم‌ های انرژی تجدید پذیر هیبریدی خورشیدی عامل را به حالت جزیره که در آن برق تولید شده به صورت محلی مصرف شده و شبکه حالت که در آن منبع انرژی تجدید پذیر به شبکه باشد.نیروگاه خورشیدی هیبریدی (ترکیبی) سیستم های توان هیبریدی است که انرژی خورشیدی را از سیستم فتوولتائیک با منبع انرژی دیگر تولید می کند.یک نوع رایج یک سیستم هیبریدی دیزل فتوولتائیک است، ترکیبی از فتوولتائیک (PV) و دیزل ژنراتور، و یا ژنراتور دیزل،. ژنراتورهای دیزلی به طور دائم در شکاف بین بار فعلی و توان واقعی تولید توسط سیستم PV استفاده می شوند.همانطور که انرژی خورشیدی نوسان دارد و ظرفیت تولید ژنراتورهای دیزلی محدود به یک محدوده خاص است، اغلب گزینه ای مناسب برای ذخیره سازی باتری به منظور بهینه سازی سهم خورشیدی در تولید کلی نیروگاه خورشیدی هیبریدی است.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.