لطفاً صبر کنید ...
loading

تأثیرات اصلاح قیمت سوخت مصرفی نیروگاه ها بر میزان ظرفیت سازی نیروگاه های بادی در مقایسه با سایر نیروگاه ها با رویکرد پویایی سیستمی

گرد آورنده :
حسین داداشی
ارسال شده در تاریخ: 1401/02/03

انتظار مي رود اصلاح قيمت سوخت نيروگاه ها در بازار برق مقررات زدايي شده ي کشور به تغيير در ميزان ظرفيت سازي و توليد نيروگاه هاي بادي در مقايسه با ديگر انواع نيروگاه منجر شود. به منظور سنجش کمّي تأثيرات اصلاح قيمت سوخت نيروگاه ها بر ظرفيت سازي و توليد نيروگاه هاي بادي، در اين مقاله، ظرفيت سازي، توليد و عرضه ي انواع نيروگاه در رقابت با نيروگاه هاي بادي در بخش هاي مختلف سرمايه گذاري با تأکيد بر فرايند ارزيابي سودآوري سرمايه گذاري هاي نيروگاهي، به تفصيل مدلسازي شده است. مدل پيشنهادي براي دوره ي 1389-1398 با استفاده از نرم افزار پاورسيم شبيه سازي شده و تأثيرات قيمت سوخت مصرفي نيروگاه ها بر ظرفيت سازي و توليد نيروگاه هاي بادي در مقايسه با انواع ديگر نيروگاه در صنعت برق بررسي شده است. براساس اين نتايج، با افزايش قيمت سوخت مصرفي نيروگاه ها و با فرض تعيين قيمت برق در قالب مکانيسم بازار تجديدساختارشده، ظرفيت نيروگاه هاي بادي، نيروگاه هاي برق آبي و چرخه ي ترکيبي رشد پيوسته اي خواهند داشت، درحالي که ظرفيت نيروگاه هاي بخاري کاهش خواهد يافت. از مقايسه ي نتايج اصلاح قيمت حامل هاي انرژي در مقايسه با عدم اصلاح آن، مشخص مي شود که روند سرمايه گذاري و افزايش ظرفيت نيروگاه هاي بادي و آبي بيش از ساير نيروگاه هاي حرارتي است.

دانلود فایل ضمیمه

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.