لطفاً صبر کنید ...
loading

سیستم مدل سازی پیشرفته برای بهینه سازی طرح مزرعه بادی و سایزبندی توربین بادی با استفاده از الگوریتم جستجوی الگوی توسعه یافته چند سطحی

گرد آورنده :
حسین داداشی
ارسال شده در تاریخ: 1401/01/30

در این پژوهش، مجموعه ای از پیشرفت های مدلسازی در الگوریتم بهینه سازی مزرعه بادی EPS-MAS به کار گرفته شد تا به نزدیک شدن به کاربرد واقعی در طرح های توربین و هندسه توربین کمک کند. این مدل ها- شامل برون یابی هزینه باد NREL و مدل مقیاس بندی و ابزار برای قرار گیری تعامل جزیی wake و باد به اشتراک گذاشته می باشد که با تغییر در شرایط جوی پایدار برای درک بهتر اینکه چگونه رفتار پایدری در مکان مزرعه بادی میتواند طرح مزرعه بادی بالقوه را تحت تاثیر قرار دهد مورد بررسی قرار گرفت.
طرح های ناشی نشان می دهد که برای آن محدوده ها با طیق زوایه ای باریک از جهت های غالب باد (همانند مورد یک سویه)، شرایط پایدار جوی قدرت بالاتر و موارد سود بالاتری نسبت به شرایط ناپایدار و خنثی ایجاد می کند. این طرح ها نیز شامل تعداد بزرگ تر توربین ها با اندازه متوسط می باشد. برای این نواحی با توزیع گسیترده تر زوایه شروع باد مانند مورد چندسویه نشان داده شده در این کار، خلاف آن صحت دارد- شرایط ناپایدار جوی منجر به سود بالاتر و توسعه قدرت بالاتر می شود. بعلاوه، طرح های موارد چندسویه ناپایدار شامل توربین های کمتر اما با هندسه بزرگ تر است. با در نظر گرفتن تغییر در طرح های ناشی به هنگام انطباق مدل سازی واقعی و توانایی ترکیب شرایط جوی پایداری مکان مزرعه بالقوه می باشد، این پژوهش می تواند به توسعه دهندگان مزرعه بادی از اثرات پایداری توسعه نیروی مزرعه بادی اطلاع دهد و بتواند در برگیری این مدل ها از توسعه مزرعه جدید را تحت تاثیر قرار دهد.

دانلود فایل ضمیمه

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.