لطفاً صبر کنید ...
loading

بهره برداری بهینه از پارکینگ هوشمند خودروهای الکتریکی با ملاحظه پاسخگویی بار و منابع انرژی تجدیدپذیر؛ هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی-سال1400

گرد آورنده :
حمیدرضا شاهمیرزاد
ارسال شده در تاریخ: 1400/10/30

در این مقاله، چارچوب بهینه­سازی دوهدفه پارکینگ هوشمند خودروهای ا لکتریکی براساس کاربرد سیستم خورشیدی فتوولتائیك همراه با برنامه­های پاسخگویی بار با ملاحظه مسائل زیست محیطی و اقتصادی در محوطه پارکینگ خودروها پیشنهادشده است. مدل زمان استفاده ازبرنامه پاسخگویی بار برای ارتقای عملکرد فنی و اقتصادی پارکینگ مورد استفاده قرارگرفته است که استفاده از این برنامه، مصرف کننده را تشویق می­کند تا تقاضای انرژی خودرا ازدوره های پیك باربه دوره های غیر پیك تغییردهد و این امر باعث افزایش کارایی زیست محیطی واقتصادی پارکینگ خواهد شد. به منظور حل مسئله با توابع چند هدفه، مجموع وزن ها و الگوریتم های تصمیم گیری فازی پیاده سازی شده است. مدل نمونه ای از پارکینگ با منابع مختلف انرژی مانند شبکه های بالا دست، منابع انرژی تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید، از قبیل سیستم فتوولتائیك خورشیدی، توربین بادی و سیستم های تولید برنامه پذیر محلی مورد استفاده قرارگرفته است که همراه با سیستم ذخیره ساز انرژی هیدروژنی، توان قابل اطمینانی برای تقاضای انرژی تامین می­کند. مدل پیشنهادی ازجنبه های مختلف اقتصادی و زیست محیطی مورد بررسی قرار گرفته و مشاهده می­شود که با استفاده از برنامه پاسخگویی بار، هزینه انتشار آلاینده ها و در نتیجه هزینه بهره برداری پارکینگ کاهش می­یابد. در نهایت، مدل پیشنهادی روی یك سیستم نمونه شبیه سازی شده ونتایج حاصله بررسی و ارزیابی شده است.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.