لطفاً صبر کنید ...
loading

مطالعه شبیه سازی تهویه در زمان آتش سوزی؛ مورد مطالعاتی: ایستگاه مترو نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب؛ هفتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن - سال 1400

گرد آورنده :
حمیدرضا شاهمیرزاد
ارسال شده در تاریخ: 1400/10/30

سیستم تهویه ایستگاه های جزیرهای به دلیل وجود بازشدگیهای مربوط به پله ها که در وسط ایستگاه قراردارند یکی از معضلات طراحان میباشد، زیرا تخلیه دود بسیار چالش برانگیز شده و از طریق بازشدگی ها، مسیر مناسبی برای تخلیه دود به سالن بلیط فروشی را فراهم می کند. این مطالعه فاز یک پروژه شبیه سازی سیستم تهویه یک ایستگاه و دو تونل از پروژه متروی فرودگاه امام(ره) از ایستگاه شاهد به سمت فرودگاه امام(ره) می باشد. مقاله حاضر مربوط به شبیه سازی تهویه در زمان آتش سوزی در ایستگاه شهرآفتاب و دو نیم تونل متصل به آن می باشد. در این تحقیق یکی از واگن ها آتش گرفته است و انرژی آزاد شده از آن بر اساس پروفیلی مشخص شده است، سپس عملکرد سیستمهای تهویه مختلف در مواجه با آتش سوزی مورد بررسی قرار گرفته است. پارامترهای مورد ارزیابی در این تحقیق عبارتند از میدان دما، غلظت مونواکسید کربن، میدان دید و نحوه انتشار دود. در این مطالعه 5 سناریو مختلف برای آتش سوزی در سکو شبیه سازی شده است. که یکی از آنها با در نظر گرفتن بهترین عملکرد و همچنین صرف جویی در هزینه انتخاب میگردد.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.