لطفاً صبر کنید ...
loading

تحلیل راهبرد بهینه شرکت‌های خرده‌فروش در بازار برق با حضور منابع انرژی تجدیدپذیر و خودروهای الکتریکی با استفاده از الگوریتم بهینه سازی علف های هرز مهاجم؛ بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی شبکه های توزیع نیروی برق-سال 1400

گرد آورنده :
حمیدرضا شاهمیرزاد
ارسال شده در تاریخ: 1400/10/30

یکی از مهم­ترین موضوعات در بازار خرده‌فروشی برق، تعیین قیمت بهینه فروش برق توسط خرده‌فروشان به مصرف­کنندگان است که علاوه بر بیشینه­سازی سود خرده‌فروشان، منافع کلی مشتریان را نیز تامین نماید. خودروهاي الكتريكي و سيستم­هاي ذخيره­ساز هيدروژني و پیل سوختی مي­توانند قابلیت ویژه­ای در مديريت انرژي داشته باشند. در اين مقاله مسئله تعيين قيمت فروش و مديريت منابع انرژي يك خرده‌فروش در شبكه برق هوشمند تحت تاثير عدم قطعيت­هاي موجود بررسی شده است. چندين منبع تامین انرژي شامل بازار حوضچه­اي، قراردادهاي دوجانبه، واحدهاي توليد پراكنده، منابع انرژي تجديدپذير(سيستم فتوولتائيك و توربين بادي)، خودروهاي الكتريكي قابل اتصال به شبکه و سيستم­هاي ذخيره­سازي هيدروژني در مدل پیشنهادی درنظر گرفته شده‌اند. هم­چنين عدم قطعيت قيمت­هاي بازار حوضچه­اي، تقاضاي مصرف‌كننده، درجه حرارت، میزان تابش نور خورشيد و سرعت باد با استفاده از روش مونت­كارلو مدل­سازی شده و مسئله بهینه­سازی حاصله با هدف حداکثرسازی سود خرده‌فروش، برای تعیین راهبرد بهینه خرده‌فروشان در بازار برق با استفاده از روش بهینه‌سازی علف‌های هرز مهاجم، حل شده است. مدل پیشنهادی برای حالت­های مختلف قیمت­گذاری شامل قیمت‌گذاری ثابت، قیمت‌گذاری زمان استفاده و زمان حقیقی شبیه‌سازی شده و نتایج حاصله مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.