لطفاً صبر کنید ...
loading

تلفیق پاسخگویی بار و بازآرایی شبکه جهت مدیریت انرژی در بهره برداری بهینه ریزشبکه ها؛ بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی شبکه های توزیع نیروی برق

گرد آورنده :
حمیدرضا شاهمیرزاد
ارسال شده در تاریخ: 1400/10/30

امروزه با افزایش نیاز به انرژی الکتریکی و افزایش نفوذ منابع انرژی تجدیدپذیر(RER) و رفتارهای احتمالی آنها از یک طرف و همچنین تغییرات شدید قیمتهای برق از سوی دیگر، چالشهای مهمی را برای بهرهبرداری بهینه از ریزشبکه ها(MGs) ایجاد کرده است. لذا چنین شبکههایی با مشکلاتی برای تامین بار در مواقع پرباری مواجه هستند. در چنین مواقعی سادهترین روش مدیریت انرژی، قطع آنها میباشد، اما قطع بار پیشبینی نشده صاحبان صنایع و نیز شرکت برق را متضرر خواهد کرد. لذا در این مقاله تلفیق برنامههای پاسخگوییبار و بازآرایی شبکه جهت رفع چنین مواردی بعنوان مسئله پیشنهادی در نظر گرفته شده است و نتایج برروی یک سیستم تست 33 باسه جزیرهای بوسیله الگوریتم PSO-TVAC برای به حداقل رساندن تابع هدف بعنوان یک الگوریتم بهینه سازی قدرتمند استفاده شده است. بمنظور نشان دادن کارایی مسئله پیشنهادی منحنی پروفیل ولتاژ سیستم تست نمونه قبل و بعد از مدل پیشنهادی مقایسه شده است. نتایج بدست آمده نشان میدهد اجرای همزمان ابزارهای پاسخگویی بار و بازآرایی با کاهش ظرفیت فیدرهای خطوط و کاهش تلفات شبکه، افت ولتاژ شبکه را بسیار کاهش خواهد داد و باعت افزایش ناحیه پایداری ولتاژ ریزشبکه جزیرهای شده و از ایجاد پدیده فروپاشی ولتاژ در ریزشبکه جلوگیری خواهد کرد.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.