لطفاً صبر کنید ...
loading

بهینه سازی نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان با نگرش افزایش کارآمدی، کاهش خرابی و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات )مطالعه موردی؛ ماشین سوزن قطار شهری(

گرد آورنده :
مصطفی طبسی
ارسال شده در تاریخ: 1399/11/26

دانلود فایل ضمیمه

چکیده

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات یکی از هزینه های عمده‌ ماشین آلات سازمان‌ها هستند. مشاهده ی بسیاری از موارد، کمبود برنامه‌ریزی یا خطاهایی را درفعالیت های نگهداری و تعمیرات نشان می‌دهد که هزینه های سنگینی را محتمل میشود. با ایجاد زیرساخت‌ها و صنایع مورد نیاز کشور طی سال‌های گذشته، راهبری بهره‌ور و اقتصادی از این صنایع و زیرساخت‌های بعضاً استراتژیک هر روز بیش از پیش اهمیت می‌یابد. نگهداری و تعمیرات کارآمد و اثربخش می‌تواند با کاهش هزینه‌های ناشی از توقفات و خرابی‌های پیش بینی نشده، کاهش زمان تعمیرات، افزایش ایمنی و افزایش طول عمر اقتصادی تجهیزات و قطعات، نقشی کلیدی در ارتقاء عملکرد صنایعِ "تجهیزمحور و زیرساخت‌های کشور ایفا نماید.

مشکلات نت کلاسیک در صنایع امروزی عبارتند از: عملیات نت دارای خطا، تکرار مداوم مشکلات، عملیات نت غیر رسمی، نت پیشگیرانه غیر ضروری و محافظ کارانه، فعالیتهای نت نسبتا سطحی، فقدان قابلیت پیگیری برنامه نت، تغییرات برنامه PM بین واحدهای مشابه و کمبود کاربردهای PM هستند. با توجه به اینکه بخش بزرگی از عملکرد مطلوب یک سازمان تجهیز محور وابسته به عملکرد مناسب و صحیح دارایی‌ها و تجهیزات فیزیکی این مجموعه است، لذا ارتقاء و حفظ سطح کیفی نگهداری و تعمیرات تجهیزات یکی از مهمترین الزامات محسوب می‌شود.

واژگان كليدي: نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان، نت پیشگیرانه PM و نت پیشگویانه PdM

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.