لطفاً صبر کنید ...
loading

پی وی سی ونقش آن در صنایع

گرد آورنده :
داریوش مظفریان
ارسال شده در تاریخ: 1399/07/02

چکیده

عليرغم گسترش روزافزون واحدهاي توليدي محصولات پلاستيکي در سالهاي اخير و توسعه صنايع پتروشيمي هنوز کمبود اطلاعاتي خصوصا به زبان فارسي در صنعت پلاستيک کاملا مشهود و محسوس مي باشد مضافا اينکه تقريبا کليه منابع اطلاعاتي قابل دسترس نيز به زبان اصلي بوده که صرفا جهت استفاده طيف خاصي از علاقمندان مي باشد و براي ساير علاقمندان بويژه توليدکنندگان هنوز تجربه تنها راه گردآوري اطلاعات و پيشرفتهاي فني محسوب مي گردد.

فقدان و يا کمبود منابع اطلاعاتي به زبان فارسي از يکطرف و ارتباط ضعيف دانشگاهها و مراکز توليدي و نيز اشاعه فرهنگ کپي سازي محصولات و اصطلاحات فني کشورهاي صنعتي پيشرفته از طرف ديگر مهمترين عواملي بوده اند که موجبات ايجاد خلاء علمي عملي موجود و نهايتا دوگانگي در زبان مشترک دانشگاه و صنعت را فراهم ساخته و باعث بوجود آمدن تئوري محض دانشگاهي و تجربه محض کارگاهي گرديده اند .

اين پروژه از دو قسمت تشکيل شده است که قسمت اول آن شامل برنامه و گزارشات کار کارآموز و مکان کار کارآموز و موقعيت رشته کارآموز در واحد صنعتي مي باشد و قسمت دوم آن مطالب جمع آوري شده اي که در دو بخش تهيه وتنظيم شده است مي باشد در بخش اول مروري بر صنعت مهم پليمر و پليمريزاسيون و صنايع اکستروژن و دستگاههاي مربوط را خواهيم داشت و در بخش دوم اهميت ونقش مهم pvc در صنعت و زندگي روزمره را بررسي مي کنيم .

مطالب اين قسمت از پروژه در 6 فصل تنظيم شده است :

در فصل نخست به معرفي وبررسي فرآيندهاي گوناگون توليد پي وي سي پرداخته شده است .

نرم کننده ، پايدار کننده ، روان کننده ، پرکننده ، رنگينه و... مواد افزودني گوناگوني هستند که به ميزان کم در آميزه هاي پي وي سي مصرف مي شوند . در فصل دوم به يکايک مواد ياد شده و نقش کاربردي هر کدام اشاره شده است .

فصل سوم حاوي ويژگي ها و عوامل تعيين کننده در فرآورده هاي پي . وي . سي مثل : استحکام کششي ، پايداري حرکتي و نوري و انعطاف پذيري مي باشد و آگاهي از اين عوامل امکان توليد محصولي با کيفيت مناسب از پي . وي . سي را ميسر مي سازد .

قيمت آميزه هاي پي . وي . سي در فصل چهارم مورد بحث و بررسي قرار گرفته است .

فصل پنجم ، دربرگيرنده فرمولاسيون هاي مختلف از محصولات پي . وي . سي است که مي تواند براي دست درکاران و صاحبان اين صنعت سودمند باشد .

مهمترين توليدکنندگان جهاني پي . وي . سي به منظور آگاهي بيشتر خوانندگان ، در فصل ششم معرفي شده اند .

حجم مطالب گردآوري شده و يا قابل ارائه بيش از آن است که بتوان آن را در يک کار علمي تحقيقي (پروژه ) جمع آوري کرد لذا اميدوارم که مجموعه ارائه شده در اين پروژه بتواند گامي هرچند کوچک در جهت اعتلاي اقتصاد و صنعت کشورمان ايران باشد.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.