لطفاً صبر کنید ...
loading

چگونه آمار بازدید شرکت خود را در سامانه صبا افزایش دهیم؟

گرد آورنده :
مهیار خان بابایی
ارسال شده در تاریخ: 1399/03/22

اجازه دهید ابتدا با این سوال شروع کنیم که «چرا افزایش آمار بازدید در سامانه صبا مهم است؟» و سپس به پاسخ سوال اصلی بپردازیم:

سامانه صبا دارای ده‌ها هزار عضو حقیقی و حقوقی است که همگی در صنایع بالادستی ایران فعال هستند. جامعه‌ی صنعتی‌ای که در این سامانه ایجاد شده است، در هیچ بخشی از فضای مجازی و اینترنت وجود ندارد و این موضوع پتانسیل بسیار قدرتمندی را برای رونق کسب‌وکارهای صنعتی ایران فراهم کرده است. با هر بازدید در صفحه شرکت، شما مطمئن خواهید شد که توسط یک صنعتگر معتبر صنایع بالادستی شناخته شده‌اید و احتمالاً در آینده‌ی نزدیک می‌توانید همکاری خود را با این افراد آغاز کنید!

در واقع، ممکن است اکثریت بازدیدکنندگان صفحه شرکت شما، پیش از این هیچ شناختی نسبت به شرکت نداشته باشند. با این حال، این سامانه بصورت هوشمند مرتبط‌ترین افراد را به صفحه شرکت شما هدایت می‌کند. بنابراین هر روزی که می‌گذرد، قیف فروش و دایره ارتباطات شما گسترده‌تر می‌شود.

استفاده از این فرصت طلایی تماماً بستگی به شما دارد؛ حال که با اهمیت افزایش بازدید صفحات در سامانه آشنا شدید، با ادامه مقاله همراه باشید تا راه‌های افزایش بازدید را نیز فرا بگیرید:

صفحات شرکت‌ها به دو صورت به کاربران نمایش و پیشنهاد داده می‌شوند:

1- سیستم ارتباطات هوشمند سامانه صبا

2- سیستم جستجوی گوگل

در زیر توضیح خواهیم داد که بعنوان مدیر صفحه شرکت، برای افزایش بازدید صفحه خود در هر یک از این موارد چه فعالیت‌هایی می‌توانید انجام دهید:

1- سیستم ارتباطات هوشمند سامانه صبا

سامانه صبا دارای یک زیرسیستم هوشمند است که صفحات شرکت‌ها را با توجه به فاکتورهای بسیاری به کاربران مرتبط نمایش می‌دهد. راه‌های بسیار زیادی برای افزایش تعداد پیشنهادات صفحه شرکت شما به کاربران سامانه وجود دارد؛ اما بصورت خلاصه می‌توان این راه‌ها را در یک جمله خلاصه کرد: «همیشه صفحه شرکت خود را در کامل‌ترین حالت نگه دارید!». سامانه صبا به شدت مایل است که کاربران خود را به صفحات پرمحتوا و مفید هدایت کند. بنابراین هرچه صفحه شرکت شما پربارتر باشد، احتمال بیشتری می‌رود که کاربران به آن صفحه هدایت شوند.

برای آشنایی با جزئیات بیشتر، می‌توانید موارد زیر را مطالعه کنید:

1-1- کامل بودن صفحه شرکت: همانطور که گفته شد، صفحات پرمحتواتر، شانس بیشتری برای بازدید توسط کاربران سامانه صبا دارند. به شدت به شما پیشنهاد می‌شود که صفحه شرکت خود را همواره به روز نگه دارید و اطلاعات شرکت را از تصویر لوگو گرفته تا وضعیت حقوقی آن، کامل کنید. برای درک بهترِ اهمیت این مسئله، می‌توانیم در نظر داشته باشیم که شانس صفحات کامل برای دیده شدن در پیشنهادات نسبت به صفحات ناقص، با توجه به سطح تکمیل صفحه، بین 5 تا 20 برابر است!!

1-2- زنجیره ارتباطات و اطلاعات هوشمند: ارتباطات صفحه شرکت را با صفحات مختلف ایجاد کنید. جهت ایجاد ارتباطات حداکثری موارد زیر را در نظر بگیرید:

1-2-1- تا حد امکان زمینه‌های فعالیت و صنایعی که در آن فعال هستید را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب کنید تا در لیست شرکت‌های فعال در زمینه‌های فعالیت و صنایع مختلف نمایش داده شوید. مراقب باشید که تعداد فعالیت‌ها و صنایع انتخابی شما بیش از فعالیت‌های واقعی شما نباشد! چرا که:

1-2-1-1- اولاً، برای کاربرانی که در صفحه لیست شرکت‌ها به دنبال شرکت‌های فعال در زمینه یا صنعت خاصی هستند، جذابیتی نخواهد داشت که از صفحه نامرتبط شما بازدید کنند. بنابراین بازدیدهایی که از این راه جذب خواهد شد، بیهوده و بدون بهره‌وری خواهد بود و همچنین منجر به بدنامی برند شما در بین صنعتگران صنایع بالادستی ایران خواهد شد!

1-2-1-2- دوماً، سیستم هوشمند سامانه صبا فعالیت‌های غیرمرتبط را از صفحه شرکت‌ها حذف خواهد کرد و شرکت‌هایی را که با افزایش تعداد فعالیت‌ها و ثبت فعالیت‌های غیرمرتبط به دنبال افزایش بازدید هستند درگیر جریمه خواهد کرد و برای این صفحات اولویت و امتیاز کمتری برای نمایش در لیست‌ها قائل خواهد شد.

1-2-2- تمام پروژه‌های خود را در سامانه اضافه کنید. این کار از چندین جهت به کمک شما خواهد شتافت. اولاً ممکن است کاربران از صفحه پروژه به صفحه شرکت شما برسند و با شما آشنا شوند و دوماً ارتباطات شما قدرتمندتر خواهد شد و سیستم هوشمند سامانه اعتبار بیشتری برای شما قائل خواهد شد. همچنین پیشنهاد می‌شود علاوه بر ثبت فعالیت‌های شرکت خود در پروژه‌ها، سایر شرکت‌هایی که در پروژه شرکت شما دخیل بوده‌اند را نیز ثبت کنید تا ارتباط شما با شرکت‌های مختلف نیز برقرار شود.

1-2-3- با کاربران مستقیماً صحبت کنید. شما قادر هستید در سامانه صبا بازار هدف خود را به خوبی بیابید و در بستر شبکه اجتماعی صبا به مکالمه و مذاکره با آنان بپردازید. فعالیت مستمر در بستر شبکه اجتماعی سامانه صبا می‌تواند بسیار ثمربخش و مفید باشد.

1-2-4- کارکنان شرکت خود را فراموش نکنید. از آنان بخواهید شبکه ارتباطات خود را در سامانه صبا تا حد امکان گسترش دهند و با افراد مختلف به تعامل و ارتباط بپردازند. مقالات و نظرات خود را در این بستر منتشر کنند و علاوه بر توسعه فردی، به توسعه و برندینگ شرکت نیز کمک کنند. قاعدتاً افرادی که با کارمندان شما در ارتباط هستند، علاقمند خواهند بود که از صفحه شرکت شما نیز بازدید کنند.

1-3- امتیازدهی کاربران:

برای سامانه صبا، بسیار مهم است که نظر جامعه صنعتی در مورد شرکت شما چیست. بنابراین شرکت‌هایی که امتیاز بیشتری از سوی کاربران دریافت می‌کنند، همواره اولویت بالاتری نیز در نتایج جستجوها و لیست‌های مختلف خواهند داشت. برای افزایش امتیاز، می‌توانید از کاربران درخواست کنید با بازدید از صفحه، به شما امتیاز بدهند یا صفحه شرکت را به مشتریان راضیِ خود معرفی کنید تا امتیاز صفحه شرکت شما همواره در بیشترین حالت ممکن باشد.

1-4- تبلیغات در سامانه:

سامانه صبا امکانات زیادی برای تبلیغات شما در نظر گرفته است. شما می‌توانید در صفحات آماری صنایع بالادستی (که مهم‌ترین بخش سامانه هستند)، در صفحه اصلی سامانه و یا در سایر صفحات، بنر تبلیغاتی خود را قرار دهید. در صورتی که معرفی شرکت به صنعتگران و برندسازی برای شما اهمیت دارد، این امکان در اختیار شماست که با استفاده از خدمات سامانه صبا، این امر را به بهترین نحو انجام دهید.

2- سیستم جستجوی گوگل

قطعاً با جستجوی گوگل آشنا هستید. گوگل روزانه میلیاردها جستجوی کاربرانش از سراسر جهان را پاسخگوست و در حال حاضر موفق‌ترین موتور جستجوی اینترنتی در جهان است. شما به کمک سامانه صبا می‌توانید از فرصت و پتانسیل گوگل استفاده‌ی بهینه ببرید.

با توجه به سیستم پیشرفته و بسیار هوشمند گوگل، می‌توان مطمئن بود مواردی که برای سامانه صبا اهمیت دارد، برای گوگل هم اهمیت خواهد داشت. گوگل در بین صدها هزار صفحه‌ی سامانه، به صفحاتی بیشتر اهمیت خواهد داد که برای سامانه هم مهم باشد. بنابراین برای شروعِ کار با گوگل، ابتدا یک بارِ دیگر موارد مهم برای سامانه صبا را با دقت مطالعه کنید و سپس به ادامه مطالعه متن بپردازید.

مواردی وجود دارد که می‌توانید با رعایت آن‌ها، امتیاز صفحه شرکت را در گوگل نیز افزایش دهید:

2-1- صداقت: برای گوگل هیچ چیزی بیشتر از صداقت اهمیت ندارد. بنابراین خدمات خود را بدون اغراق و اشتباه، بیان کنید. برای گوگل تک تک کلماتی که در صفحه شما نوشته می‌شود اهمیت دارد، بنابراین صفحه را همیشه بهینه نگه دارید.

2-2- لینک‌دهی به صفحه: ایجاد «بک لینک» برای گوگل اهمیت دارد. شما می‌توانید لینک صفحه پروفایل شرکت را در شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌ها و وبسایت‌های مختلف به اشتراک بگذارید (به صورتی که مفید و مرتبط باشد و مصداق «اسپم» نباشد). این اشتراک‌گذاری به صفحه شما اعتبار دوچندان خواهد بخشید، چرا که کاربران بیشتری را به سمت صفحه شما جذب می‌کند و همچنین گوگل تکرار این لینک در وبسایت‌ها و بسترهای مختلف اینترنتی را بررسی خواهد کرد.

2-3- تولید محتوا: می‌توانید به کمک تولید محتوا در بخش مطالب و مقالات سامانه صبا، به افزایش اعتبار صفحه شرکت در گوگل کمک کنید. بنابراین مجدداً از مسئول تولیدمحتوا یا شبکه‌های اجتماعی شرکت بخواهید که مطالب مفید خود را در سامانه منتشر کنند و در متن مطلب، از لینک صفحه شرکت به صورت مفیدی استفاده نمایند.

2-4- کمک سامانه صبا: روی کمک سامانه صبا حساب کنید. ما همواره در تلاشیم که صفحات شرکت‌ها در بهینه‌ترین حالت از نظر برنامه‌نویسی و سئو باشد تا بهترین بازدهی را از گوگل دریافت کنید.

در نهایت، جهت استفاده حداکثری از امکانات سامانه، می‌توانید نسبت به فعال‌سازی صفحه شرکت اقدام کنید. فعال بودن صفحه شرکت از مواردی است که هم برای سامانه و هم برای گوگل اهمیت دارد. شانس شرکت‌های فعال برای دیده شدن در پیشنهادات ده‌ها برابر بیشتر از شرکت‌های غیرفعال است. همچنین با توجه به اینکه بنا بر سیاست‌های کلی سامانه، اطلاعات شرکت‌های غیرفعال به گوگل و کاربران میهمان بطور ناقص نمایش داده می‌شود، اعتبار صفحه در گوگل نیز محدود شده و استفاده حداکثری از پتانسیل گوگل انجام نمی‌شود.

امیدواریم که هر روز شما را در مقاطع بالاتری در صنعت ببینیم و دست در دست یکدیگر به اعتلای صنایع بالادستی ایران کمک کنیم.

نظرات کاربران

افزودن نظر
حامیان
واتس اپ

دعوت از دوستان

با دعوت از دوستان خود می توانید امتیاز بگیرید و به دوستانتان در ایجاد ارتباطات کاری و صنعتی کمک کنید.
+۹۸
+ معرفی نفر بعدی

تبریک

شما به مدت یک سال در سامانه صبا عضویت فعال دارید

به حضور شما در بزرگترین جامعه صنعتی ایران افتخار می کنیم!

پس از تایید اطلاعات ثبت نامتان، یک تیک آبی دریافت نموده و پس از آن می توانید به عنوان کاربر عادی در سامانه صبا فعالیت نمایید.
مزایای کاربران عادی :
  • امکان ایجاد پروفایل شخصی (رزومه آنلاین)
  • امکان درخواست ارتباط و گسترش شبکه ارتباطات با سایر فعالین حوزه صنعت انتخابی
  • امکان ارسال پیام خصوصی برای افراد
  • امکان عضویت در گروه های تخصصی
  • امکان ثبت تجریه و نظر در ذیل صفحات مجتمع ها، واحدها، خطوط تولید و پروژه ها
  • و بسیاری از امکانات دیگر
پیشنهاد ما دریافت عضویت ویژه سامانه صبا می باشد که با کلیک بر روی آن می توانید از مزایای آن مطلع شوید.